Montaż wind przemysłowych jako decydujący element realizacji inwestycji

Windy przemysłowe to popularne urządzenia transportu wewnętrznego, wykorzystywane w budynkach wielokondygnacyjnych oraz o dużej kubaturze. Służą do przewożenia różnego rodzaju ładunków na znaczne wysokości, zastępując wózki widłowe, żurawie, platformy nożycowe czy podnośniki koszowe.

Funkcjonalność windy jest ściśle uzależniona od dwóch czynników: prawidłowego dopasowania urządzenia do potrzeb konkretnego zakładu, a także od fachowego montażu. I właśnie tej drugiej kwestii przyglądamy się w naszym artykule. Wyjaśniamy, dlaczego montaż wind przemysłowych należy zlecić wyspecjalizowanemu wykonawcy.

Wybór odpowiedniego miejsca montażu

Windy przemysłowe wymagają odpowiedniej ilości miejsca – preferowana lokalizacja urządzenia będzie mieć wpływ na to, czy wybierzemy windę dwusłupową czy czterosłupową. Wykonawca musi przestrzegać podstawowych zasad poprawnego montażu, aby zagwarantować stabilność windy i tym samym bezpieczeństwo jej użytkowania oraz oczekiwaną przez inwestora funkcjonalność urządzenia.

Dlatego tak ważne jest, aby jeszcze przed przystąpieniem do produkcji windy dokładnie przeanalizować miejsce, w którym zostanie posadowiona, co pozwoli uniknąć późniejszych problemów na etapie montażu konstrukcji.

Winda przemysłowa to nie tylko konstrukcja stalowa

Nowoczesne windy przemysłowe są bardzo zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, wyposażonymi m.in. w systemy pozycjonowania oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracy osób obsługujących windę.

W PROMUS Katowice produkujemy windy z systemami ogrodzeniowymi (automatyczne zatrzymanie windy po otwarciu drzwi) czy mechanizmem blokującym na pozycji. Są to elementy zapewniające bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, przy czym wymagające również poprawnej instalacji. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby montaż wind przemysłowych powierzyć specjalistom.

Poprawny montaż ma decydujący wpływ na bezpieczeństwo

Nie zapominajmy, że winda przemysłowa może być obsługiwana przez ludzi, dlatego względy bezpieczeństwa powinny być traktowane priorytetowo. Montaż windy ma wpływ na to, czy urządzenie będzie bezpieczne w obsłudze i czy będzie pracować w sposób przewidywalny.

Szczególnie ważne jest właściwe zamontowanie i skonfigurowanie wspomnianych wcześniej systemów odpowiadających za bezpieczeństwo użytkowania windy przemysłowej, co wymaga fachowej wiedzy i doskonałej znajomości urządzenia.

Błędy popełnione na etapie montażu mogą odbić się na trwałości windy

Zakup windy przemysłowej, zwłaszcza wyprodukowanej na indywidualne zamówienie i wyposażonej w szereg systemów bezpieczeństwa, to spora inwestycja. Rozsądnie jest zadbać o każdy detal, który będzie mieć wpływ na warunki eksploatacji urządzenia, a tym samym na jego trwałość w długim okresie użytkowania. Dotyczy to również poprawności montażu.

Może się okazać, że nawet proste i teoretycznie mało istotne błędy montażowe odbiją się na trwałości windy, narażając właściciela na wysokie koszty spowodowane częstym usuwaniem awarii, a przede wszystkim nieplanowanymi przestojami.

Najkorzystniej będzie zamówić windę przemysłową z usługą montażu

Jeśli chcą mieć Państwo pewność prawidłowego wykonania oraz zamontowania windy przemysłowej w Państwa zakładzie, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą PROMUS Katowice. Nasza spółka ma wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń transportu bliskiego, w tym wind, przenośników, stołów obrotowych i podnoszonych, obrotnic czy stacji dokujących.

Jesteśmy renomowanych producentem systemów transportu wewnętrznego, z którego usług korzystają liderzy polskiego przemysłu, w tym koncerny z branży automotiv. Gwarantujemy bardzo wysoką jakość realizacji oraz kompleksową obsługę: od doradztwa technicznego, przez projekt, wykonawstwo, montaż i uruchomienie, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy przedstawią Państwu indywidualną, niezobowiązującą ofertę na produkcję i montaż wind przemysłowych.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.