Zastosowanie linii transportowych w różnych sektorach przemysłu

Linie transportowe to wszechstronna technologia, która znajduje zastosowanie w licznych sektorach szeroko rozumianego przemysłu. Wykorzystuje się je głównie na potrzeby zautomatyzowania procesu transportu wewnętrznego towarów, komponentów, surowców, półproduktów itd. System może ściśle współpracować z linią produkcyjną, co pozwala osiągnąć efekt częściowej lub całkowitej automatyzacji zakładu.

Wielu przedsiębiorców rozważa inwestycję w tym obszarze, natomiast nie ma pełnego przekonania, czy takie rozwiązanie rzeczywiście sprawdzi się także w ich działalności. Przygotowaliśmy artykuł, w którym omawiamy przykłady zastosowania linii transportowych w różnych sektorach przemysłu.

Branża automotive

Produkcja pojazdów i części samochodowych jest dziś niemal w pełni zautomatyzowana. Jest to możliwe dzięki zaawansowanym liniom produkcyjnym i transportowym. Branża automotive to jeden z największych odbiorców elementów systemów transportu wewnętrznego, na przykład do przenoszenia palet z komponentami samochodowymi.

Spółka PROMUS Katowice zrealizowała podobny projekt na potrzeby fabryki modelu AUDI E-TRON w Brukseli, o czym więcej można przeczytać w naszym artykule poświęconym liniom transportowym dla sektora automotive.

Produkcja mebli

Fabryki mebli to dziś w pełni zautomatyzowane, nowoczesne, bardzo wydajne zakłady, które są w stanie produkować ogromne ilości mebli na potrzeby m.in. sklepów wielkopowierzchniowych. Polska jest jednym z największych w Europie producentów mebli, co jest możliwe również dzięki temu, że rodzime przedsiębiorstwa postawiły na automatyzację.

Branża meblowa masowo korzysta z zautomatyzowanych linii transportowych, które m.in. usprawniają obieg towarów w obrębie zakładu, najczęściej między poszczególnymi liniami produkcyjnymi oraz magazynem.

Recykling, gospodarowanie odpadami

Branża komunalna to kolejny sektor, w którym doskonale sprawdzają się nowoczesne, zautomatyzowane linie transportowe, wykorzystywane m.in. w sortowniach odpadów czy w kompostowniach. Celem takich inwestycji jest nie tylko przyspieszenie operacji ze względu na wymogi technologiczne, ale także obniżenie kosztów operacyjnych oraz poprawa stopnia odzyskiwania odpadów, jakości przykrycia kompostu, jak i warunków pracy.

Jedną z takich inwestycji zrealizowała spółka PROMUS Katowice – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami instalacji wykonanej na potrzeby jednej z polskich kompostowni odpadów biodegradowalnych.

Branża wydobywcza

Linie transportowe są podstawą funkcjonowania przedsiębiorstw wydobywczych, na przykład górniczych. Wykorzystuje się je (głównie przenośniki taśmowe) do transportowania urobku np. z kopalni do punktu załadunku na samochody ciężarowe. Ten proces musi być w pełni zautomatyzowany z uwagi na konieczność utrzymania wysokiego tempa wydobycia. Linie transportowe są zatem niezbędną technologią stosowaną w branży wydobywczej.

Zapraszamy do skorzystania z oferty PROMUS Katowice

PROMUS Katowice to renomowany dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji przemysłu. Specjalizujemy się w realizowaniu projektów na rzecz przedsiębiorstw z branży automotive, meblowej i przemysłowej.

Od ponad 30 lat nasz zespół inżynierów zapewnia klientom fachową obsługę, dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań oraz kompleksową realizację inwestycji na każdym etapie: od doradztwa technicznego, przez projektowanie, wykonawstwo, montaż, uruchomienie i przeszkolenie z obsługi gotowej linii transportowej, aż po jej późniejsze serwisowanie.

W naszej ofercie znajdują się takie rozwiązania, jak przenośniki, windy przemysłowe, przesuwnice, stoły obrotowe i obrotnice, stoły podnoszone, sztaplarki, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego. Każdy system jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb i specyfiki konkretnego zakładu.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi PROMUS Katowice, którzy przygotują wstępną, niezobowiązującą propozycję współpracy.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Optymalizacja produkcji poprzez automatyzację: Klucz do efektywności i zwiększenia wydajności

Optymalizacja procesów produkcji odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu, że zasoby – ludzkie, materialne i finansowe – są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób. Przez minimalizację marnotrawstwa i maksymalizację wydajności, firmy mogą nie tylko zredukować swoje koszty operacyjne, ale także zwiększyć przepustowość produkcji i skrócić czas realizacji zamówień.

Sprawdź szczcegóły

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.