Elementy do budowy linii transportowych – przegląd rozwiązań dostępnych w Promus Katowice

Elementy do budowy linii transportowych – przegląd rozwiązań dostępnych w PROMUS Katowice

Linie transportowe to często dość zaawansowane systemy, w skład których wchodzą różne elementy usprawniające przenoszenie towarów w obrębie jednego przedsiębiorstwa. Dobór tych elementów zależy oczywiście od specyfiki i potrzeb konkretnego biznesu. Inne rozwiązania stosuje się w samych magazynach, inne w halach produkcyjnych i montażowych. W kolejnym artykule poradnikowym PROMUS Katowice omawiamy wybrane elementy do budowy linii transportowych dostępne w ofercie naszej spółki.

Przenośniki przemysłowe

Przenośniki to fundament prawidłowo zbudowanego systemu transportu technologicznego. Wykorzystuje się je do transportowania różnego rodzaju towarów na terenie zakładu, również pomiędzy budynkami.

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów przenośników przemysłowych:

  • Przenośniki rolkowe – wykorzystywane do transportowania ładunków stałych o zwartej budowie.
  • Przenośniki taśmowe – takie przenośniki stosuje się przede wszystkim w magazynach, kopalniach oraz na placach budowy.
  • Przenośniki śrubowe – stosowane do transportowania różnego rodzaju materiałów sypkich.
  • Przenośniki łańcuchowe – te przenośniki wyróżniają się uniwersalnością zastosowania, ponieważ można je wykorzystywać do transportowania towarów o różnych wymiarach oraz o wadze od kilku kilogramów do nawet kilku ton.
  • Przenośniki kubełkowe – są to specyficzne przenośniki, wykorzystywane przede wszystkim do przenoszenia materiałów sypkich oraz mniejszych elementów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.
  • Przenośniki płytowe i członowo-płytowe – służą do przemieszczania ładunków sypkich, które charakteryzuje spore zróżnicowanie granulacji.
  • Przenośniki wibracyjne – służą do przenoszenia ładunków sypkich i, co ciekawe, spotykamy jest również w zakładach przetwórstwa spożywczego (służą do przenoszenia warzyw i owoców).

Więcej o przenośnikach przemysłowych przeczytają Państwo na stronie https://www.promus.katowice.pl/przenosniki-przemyslowe/.

Windy przemysłowe

Windy przemysłowe to niezbędne elementy do budowy linii transportowych na potrzeby obiektów o zwartej budowie. Służą oczywiście do przenoszenia ładunków w kierunku góra-dół (pionowo).

O windach przemysłowych piszemy na stronie https://www.promus.katowice.pl/windy-przemyslowe/.

Stoły obrotowe

Stoły obrotowe to urządzenia, które umożliwiają szybką zmianę kierunku transportu. Można je zabudować dodatkowym urządzeniem, na przykład przenośnikiem rolkowym czy łańcuchowym. Więcej o stołach obrotowych przeczytają Państwo na stronie https://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/stoly-obrotowe/.

Stoły podnoszone

Stoły podnoszone z kolei umożliwiają zmianę wysokości blatu, dlatego znakomicie sprawdzają się nie tylko w systemach transportu wewnętrznego, ale też na poszczególnych stanowiskach roboczych (np. w ramach linii montażowych). Więcej o stołach podnoszonych piszemy na https://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/stoly-podnoszone/.

Sztaplery magazynowe

Sztaplery, nazywane również sztaplarkami, są niezastąpione w dużych magazynach, do których trafiają towary ułożone na paletach. Sztapler automatyzuje proces załadunku i rozładunku palet na regałach. Gwarantuje znacznie większą precyzję w porównaniu z np. wózkiem widłowym, co jest bardzo ważne w przypadku delikatnych towarów, które nie mogą ulec uszkodzeniu.

Więcej informacji na temat szpalerów magazynowych znajdą Państwo na naszej stronie  https://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/sztaplery/.

Dlaczego PROMUS Katowice?

Jesteśmy jednym z najbardziej cenionych producentów systemów transportowych i konstrukcji stalowych. Dostarczamy profesjonalne rozwiązania przedsiębiorstwom produkcyjnym z różnych branż, które szukają niezawodnych, precyzyjnie zaprojektowanych elementów linii technologicznych.

Wszystkie omówione elementy do budowy linii transportowych są dostępne w ofercie PROMUS Katowice. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie https://www.promus.katowice.pl/oferta/elementy-systemow-transportowych/.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.