flaga polskiflaga anglii
MENU
flaga polskiflaga anglii
MENU
Windy przemysłowe

Windy przemysłowe – kompleksowa obsługa

W Promus Katowice kompleksowo zajmujemy się projektowaniem, budową, montażem oraz serwisem wind przemysłowych.

Windy przemysłowe to urządzenia podnoszące, w których transport odbywa się za pośrednictwem platformy poruszającej się w pionie po prowadnicach. Takie urządzenia wykorzystywane są przez wiele rodzajów przedsiębiorstw produkcyjnych, można je także zobaczyć m.in. w magazynach, fabrykach, sklepach, a także na halach.

Rodzaje wind przemysłowych

Produkujemy windy przemysłowe:

  • z napędami elektrycznymi połączonymi z falownikami,
  • wyposażone w różne systemy pozycjonowania – od zwykłych czujników zbliżeniowych, poprzez szyny kodowe, które pozycjonują poziom do 1 mm, aż po system laserowego pomiaru odległości,
  • dwu- lub czterosłupowe – w zależności od masy ładunku oraz sposobu i miejsca zabudowy,
  • z układem napędowym umieszczonym w dowolnym miejscu na słupach (tzw. winda plecakowa).

Każda winda przemysłowa, która powstaje w Promus Katowice, jest ściśle dopasowana parametrami do potrzeb klienta, rodzaju transportowanych towarów, a także charakteru miejsca, w którym ma zostać zamontowana.

Windy przemysłowe – zasada działania

Windy przemysłowe wbudowane w system transportowy nie tylko ułatwiają pracę i logistykę, ale są też integralnymi częściami linii transportowych.

Windy transportują ładunki wewnątrz szybów bądź na zewnątrz konstrukcji (w zależności od wymagań klienta i specyfiki miejsca zabudowy). Każde urządzenie jest otoczone systemowym ogrodzeniem, które uniemożliwia ingerencję w jego działanie, podczas gdy jest włączone. Co więcej, otwarcie drzwi wspomnianego ogrodzenia powoduje natychmiastowe zatrzymanie windy. Platforma windy przemysłowej wyposażona jest w mechanizm blokujący na pozycji, który zabezpiecza platformę przed zmianą położenia w momencie przyjmowania lub oddawania ładunku, eliminując wydłużenie cięgien windy (pasów lub łańcuchów). Mechanizm podnoszenia dla wind przemysłowych jest w pełni otwarty. Pracownicy obsługi mogą w każdej chwili zobaczyć i zweryfikować stan techniczny urządzenia, a w razie konieczności dokonać naprawy.

Nasze urządzenia posiadają belki demontażowe, dzięki którym obsługa i wymiana komponentów z napędu umieszczonego na szczycie windy lub w plecaku jest łatwa i bezproblemowa.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług, a w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi specjaliści chętnie udzielą rzeczowych informacji oraz pomogą w podjęciu decyzji.

Zapraszamy do kontaktu
Siedziba:
PROMUS Katowice Sp. z o.o.
ul. Społeczna 8A
PL 41-214 Sosnowiec
+48 32 70 69 500+48 32 25 10 031info@promus.katowice.pl
Oddział:
PROMUS Katowice
organizačni slożka
ul. Průmyslova 830
CZ 293-06 Kosmonosy
+420 326 711 500promus@promus.cz
Polityka prywatnościArtykuły
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by IKR.
menuchevron-down