flaga polskiflaga anglii
MENU
flaga polskiflaga anglii
MENU
Przenośniki wibracyjne

Produkowane przez nas przenośniki wibracyjne wykorzystywane są przy transporcie zarówno surowców sypkich, jak i mokrych. Można ich używać także w przypadku materiałów gorących.

Znajdują one wobec tego zastosowanie w:

 • górnictwie,
 • hutnictwie,
 • budownictwie,
 • elektrowniach,
 • przemysłach: chemicznym, spożywczym, ceramicznym, cementowym itp.

Produkcja i montażu przenośników wibracyjnych w PROMUS Katowice

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować naszym klientom w pełni profesjonalne doradztwo dotyczące produkcji i montażu przenośników wibracyjnych. Znajomość przez klienta podstaw ich budowy ułatwi dopasowanie projektowanego rozwiązania do potrzeb wynikających z rodzaju prowadzonej przez niego działalności. Nasi pracownicy jednak dysponują tak dużą wiedzą, że bez problemu odpowiedzą na każde pytanie kontrahenta dotyczące zarówno zastosowań, jak i budowy oferowanych przez nas systemów.

Wspomniany przenośnik wibracyjny składa się z:

1. rynny, za pomocą której transportuje się materiały, wykorzystując siłę ciężkości. Może być ona otwarta lub zamknięta, z dowolną liczbą zasypów lub wysypów na całej długości. Dopuszczalne jest suszenie, nawilżanie lub chłodzenie przenoszonego na niej materiału. Możliwe jest także sterowanie ręczne lub zautomatyzowane zsypami lub wysypami. Wyróżniamy rynny:

 • proste – przedzielone przegrodami wzdłużnymi
 • śrubowe – umożliwiające transport pionowy

2. wibratora, który wymusza drgania rynny, a tym samym zapewnia płynne przenoszenie materiałów.
Używane są wibratory:

 • mimoosiowe – stosowane przy długich przenośnikach (do 30 m) pracujących przy niskich częstotliwościach (500-1500 obrotów/minutę)
 • bezwładnościowe – do napędu przenośników o średniej częstotliwości 1000-2000 drgań/minutę
 • reakcyjne
 • ciśnieniowe

3. elementów sprężystych podparcia lub podwieszenia rynny. Przenośniki mogą być ustawiane zarówno na fundamencie, jak i na amortyzatorach. Zależy to od podłoża i transportowanych surowców. Ułożenie kaskadowe umożliwia budowę długich linii technologicznych – dopasowanych do potrzeb i możliwości klienta.

Bez względu na rodzaj prowadzonej przez klienta działalności jesteśmy w stanie kompleksowo zaprojektować dla niego optymalne rozwiązanie. Montaż wybranego systemu nie jest również dla nas problemem, ponieważ nasi pracownicy mają bogate doświadczenie i bez problemu podejmą się tego rodzaju działań. Wszystko to spowoduje, że klient będzie zadowolony i w pełni usatysfakcjonowany swoim wyborem i naszą pracą.

Istnieją dwa rodzaje przenośników wibracyjnych:

1. z napędem magnetycznym, których zakres wydajności mieści się w przedziale 0-100%. Można ją regulować w trybie przepływu drobno- lub gruboziarnistego. Napęd magnetyczny sprawia, że brak jest możliwości dodawania materiału w trakcie pracy przenośnika. Maksymalna długość wynosi 2500 mm, co zapewnia optymalną pracę. Ten rodzaj przenośników może być otwarty, zamknięty lub rurowy;

2. z napędem niewyważonym – zakres wydajności wynosi tu 30-100%. Ustala się ją w tym przypadku bezstopniowo przy użyciu urządzeń z regulowaną częstotliwością. Również mogą być otwarte, zamknięte lub rurowe. W związku z tym jesteśmy w stanie doradzić klientowi, który z nich wybrać, biorąc pod uwagę jego działalność. Zaprojektujemy wybrane przez niego rozwiązanie, zamontujemy je we wskazanym miejscu, a w razie potrzeb przeprowadzimy serwis urządzeń.

Przenośniki wibracyjne mają bardzo dużo zalet. Do najważniejszych z nich należą:

 • cicha i płynna praca
 • łatwy proces automatyzacji
 • małe zużycie energii
 • możliwość jednoczesnego transportowania różnych materiałów
 • łatwy montaż
 • niewielkie gabaryty
 • mała awaryjność
 • praca w cyklu ciągłym lub przerywanym

Wszystko to sprawia, że przenośniki Promus Katowice odznaczają się solidną konstrukcją, która gwarantuje bezpieczne i efektywne zastosowanie w wybranych przez klienta działalnościach.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą dotyczącą montażu wybranego przenośnika wibracyjnego. Cechuje nas pełne zaangażowanie i indywidualne podejście do klienta. Nasi pracownicy są otwarci na każde pytanie i z chęcią udzielą wyczerpujących odpowiedzi. Chętnie podejmujemy się różnych wyzwań dotyczących nawet najbardziej wymagających dziedzin przemysłu, w których działają nasi klienci.

Zapraszamy do zapoznania się z projektami zrealizowanymi przez naszą firmę zarówno w Polsce, jak i w pozostałej części Europy. Być może któryś z nich będzie dla Państwa inspiracją do dalszych działań, jakich chętnie się podejmiemy.

Zapraszamy do kontaktu
Siedziba:
PROMUS Katowice Sp. z o.o.
ul. Społeczna 8A
PL 41-214 Sosnowiec
+48 32 70 69 500+48 32 25 10 031info@promuskatowice.pl
Oddział:
PROMUS Katowice
organizačni slożka
ul. Průmyslova 830
CZ 293-06 Kosmonosy
+420 326 711 500promus@promus.cz
Polityka prywatnościArtykuły
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by IKR.
menuchevron-down