flaga polskiflaga anglii
MENU
flaga polskiflaga anglii
MENU
Przenośniki śrubowe

Przenośniki ślimakowe

Naszą specjalizacją jest projektowanie, produkcja oraz montaż urządzeń transportowych znajdujących szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i przetwórstwa.

Wykorzystując wieloletnią praktykę, wiedzę oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, tworzymy wysokiej klasy przenośniki śrubowe, znane również jako przenośniki ślimakowe. Są to stosunkowo proste maszyny, które są bardzo łatwe w obsłudze, a równocześnie niezwykle funkcjonalne i przydatne w wielu dziedzinach. Urządzenia te służą do transportowania materiałów sypkich (cementu, pelletu, miału i groszku węglowego itd.), wilgotnych oraz zbrylonych na niewielkie odległości. Stosuje się je w zakładach przemysłowych i zakładach wydobywczych. Mają szerokie zastosowanie w rolnictwie. Są wykorzystywane między innymi do podawania paszy, jak również rozładunku i załadunku ziarna. Przenośnik ślimakowy idealnie nadaje się też do zasypywania silosów, rozładunku przyczep i przerzucania pryzm. Przenośnik ślimakowy może służyć samodzielnie, ale także jako element linii do produkcji czy magazynowania.

 

Przenośnik ślimakowy – działanie

Przenośnik ślimakowy podczas przesuwania ładunku wykorzystuje ruchomą śrubę zainstalowaną wewnątrz koryta, stąd nazywany jest przenośnikiem śrubowym. Na przenośniku może być instalowany pas grzejny w zależności od transportowanego materiału. Przenośniki ślimakowe produkowane przez Promus Katowice to urządzenia o optymalnej wielkości mocy, które zapewniają odpowiednią wydajność sprzętu w zgodzie z obowiązującymi potrzebami. Doskonale przemyślana konstrukcja oferuje jednocześnie stabilność i manewrowość przenośnika. Oferowany przenośnik ślimakowy wyróżnia się solidną konstrukcją na bazie wysokiej jakości materiałów, co zapewnia jego wysoką wytrzymałość i trwałość na lata. Przenośniki ślimakowe wykazują dobrą odporność na drgania w czasie pracy i na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu działa precyzyjnie mimo trudnych warunków.

 

Przenośniki ślimakowe występują w różnych konfiguracjach ze względu na długość przenośnika. Wydajność przenośnika ślimakowego jest uzależniona głównie od kąta pracy oraz średnicy urządzenia (dostępne są różne średnice przenośników ślimakowych). Stosuje się także różne rodzaje silników. Istotnym atutem przenośnika ślimakowego jest podstawa jezdna (jest to optymalne, ale bardzo często stosowane rozwiązanie), najczęściej z dwoma lub czterema kółkami, w zależności od wielkości przenośnika. Podstawa jezdna zapewnia mobilność i pozwala na swobodne przemieszczanie sprzętu, przez co umożliwia załadunek i rozładunek materiału w dowolnym miejscu.

Ze względu na prostą budowę, przenośniki ślimakowe są urządzeniami o bardzo niskiej awaryjności, co zapewnia ciągłość pracy urządzenia i łatwe utrzymanie. Aby przenośnik ślimakowy służył jak najdłużej, warto sprawdzać stan łożysk, gdyż te elementy zużywają się najczęściej. Należy też pamiętać, że zagrożenie dla prawidłowego działania przenośnika ślimakowego mogą stanowić uszkodzenia mechaniczne, do których może dojść w wyniku upadku. W takich sytuacjach zazwyczaj uszkodzeniom ulegają elementy przedłużające podnośnika, które można wymienić i bez trudu przywrócić przenośnik do pełnej sprawności.

Rodzaje przenośników ślimakowych

Można wyróżnić 4 podstawowe typy przenośników ślimakowych w zależności od najczęstszych zastosowań:

  • przenośniki ślimakowe do transportu ziarna lub pasz,
  • przenośniki ślimakowe do załadunku silosów,
  • przenośniki dozujące,
  • przenośniki transportowe międzyoperacyjne.

Ze względu na budowę wyróżnia się także przenośniki ślimakowe korytowe, które służą do transportu osadu, granulatu, mas bitumicznych. W przypadku przenośników ślimakowych korytowych obudowa ma kształt litery U i odkręcane pokrywy. Taki rodzaj przenośników ślimakowych sprawdza się w miejscach, gdzie występuje ryzyko zablokowania pracy przenośnika przed duże elementy lub zachodzi konieczność częstego czyszczenia. Wyróżnia się także przenośniki rurowe, których obudowa wykonana jest w formie rury ze ślimakiem obracającym się wewnątrz niej. Ze względu na swoją konstrukcję, urządzenia te charakteryzują się lepszą szczelnością i mogą być używane jako separatory stref linii technologicznych zagrożonych wybuchem. Przenośniki ślimakowe z małą średnicą obudowy pracują jako stacje dozowania mikroskładników.
Projektowanie przenośników śrubowych
Mając na uwadze najwyższą satysfakcję klientów, każdy przenośnik śrubowy projektowany przez naszych specjalistów indywidualnie dostosowujemy do wymagań konkretnego projektu. Służymy profesjonalnym doradztwem, starając się dobrać dla Państwa najnowocześniejsze rozwiązania do każdego rodzaju prac transportowych.

Pracując przy zastosowaniu najlepszych maszyn i materiałów, jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom przenośniki śrubowe spełniające najwyższe standardy. Proponowane przez nas usługi są kompleksowe. Oferujemy zarówno projekt, wykonanie i montaż przenośników, jak również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny naszych produktów.

Zapraszamy do kontaktu
Siedziba:
PROMUS Katowice Sp. z o.o.
ul. Społeczna 8A
PL 41-214 Sosnowiec
+48 32 70 69 500+48 32 25 10 031info@promuskatowice.pl
Oddział:
PROMUS Katowice
organizačni slożka
ul. Průmyslova 830
CZ 293-06 Kosmonosy
+420 326 711 500promus@promus.cz
Polityka prywatnościArtykuły
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by IKR.
menuchevron-down