flaga polskiflaga anglii
MENU
flaga polskiflaga anglii
MENU
Przenośniki łańcuchowe

Przenośnik łańcuchowy – zastosowanie i charakterystyka

Przenośniki łańcuchowe to urządzenia wykorzystywane do transportu ładunków o różnej masie i wymiarach. Znajdują one szerokie zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, jak również na powierzchniach magazynowych. Służą głównie do przenoszenia palet ustawionych prostopadle do danego kierunku ruchu, jak również kontenerów, pojemników, skrzyń i innego rodzaju elementów o dużych oraz małych gabarytach. Przenośnik łańcuchowy jest wyposażony w cięgna łańcuchowe napędzane motoreduktorem między innymi poprzez wałek napędowy. Transport odbywa się na owych cięgnach i w zależności od potrzeb, projektowanych jest kilka (zwykle 2-5) cięgien.

Parametry proponowanych przez nas przenośników łańcuchowych są dostosowywane do charakteru planowanych prac i wagi transportowanych materiałów. W zależności od konkretnych potrzeb naszych klientów oferujemy przenośniki łańcuchowe o różnych długościach. Mając na względzie najwyższe zadowolenie naszych kontrahentów, polecamy również cichobieżną wersję transportera z zastosowaniem łańcucha ogumowanego w wersji podwieszonej systemu Power & Free. Wszystkie systemy transportowe oferowane przez Promus Katowice objęte są serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, bowiem świadczymy usługi serwisu także po zakończeniu okresu gwarancji.

Konstrukcja przenośników łańcuchowych

Przenośnik łańcuchowy służy do przemieszczania elementów o zróżnicowanych gabarytach: od małych (korpus sprężarki), na wielkich kończąc (cały samochód). Ruch ładunku realizowany jest za pomocą łańcucha transportowego, napędzanego poprzez stację napędową z motoreduktorem, a stacja napinająca łańcuch pilnuje prawidłowej pracy całego urządzenia (system Power & Free).

Sprzęt tego rodzaju charakteryzuje się prostą konstrukcją nośną standardowo ustawioną na podporach, które umożliwiają regulację wysokości przenośnika. Owe podpory mogą posiadać uchylną podstawę antywibracyjną, a sama konstrukcja wykonana jest zazwyczaj ze stali nierdzewnej lub malowanej proszkowo.

Przenośnik łańcuchowy z łańcuchem o podziałce calowej lub metrycznej służy do transportu ładunków jako podwieszonych na szynie nośnej (Power & Free) lub ładunków umieszczonych na wózkach kołowych, wtedy łańcuch jest umieszczony w specjalnym kanale w posadzce. Możliwe jest również transportowanie ładunku spoczywającego bezpośrednio na łańcuchu.

Masa transportowanych elementów jest różna – od paru kilogramów (elementy zawieszeń samochodowych) po parę ton (linia montażu podwozi samochodowych). Są one wykorzystywane do transportu zarówno pojedynczych ładunków, jak i ich zespołów o znacznej masie i różnych wymiarach przy równoczesnej małej powierzchni podparcia. Nierzadko przenośniki te stosowane są do przemieszczania palet wzdłuż krótszego boku. Napęd łańcucha transportowego jest realizowany poprzez zewnętrzną przekładnię i koła łańcuchowe zabudowane na stacji napędowej całego układu. Długości przenośników są zależne od potrzeb klienta i specyfiki linii produkcyjnej lub montażowej. Łańcuchy transportowe mogą również występować w wersji cichobieżnej z łańcuchem ogumowany (Power & Free).

Zalety przenośników łańcuchowych

Do najważniejszych zalet, jakie mają nasze przenośniki łańczuchowe, należy możliwość wykorzystania ich do poprzecznego wyprowadzania transportowanych przedmiotów z przenośnika rolkowego, przenoszenia wielu rodzajów ładunków oraz ładunków o różnych podstawach i pod niedużym kątem. Cechami charakterystycznymi proponowanych przez nas transporterów, są również ich wysoka trwałość, stabilność i niezawodność, cicha praca, odporność na zanieczyszczenia, a także łatwa konserwacja oraz niewysokie koszty serwisowania i obsługi.

Przenośniki łańcuchowe – bogata oferta

Zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem przenośników łańcuchowych. W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dostępni dla Państwa telefonicznie lub mailowo. Nasi specjaliści chętnie udzielą rzeczowych informacji oraz pomogą w podjęciu decyzji i wyborze najbardziej odpowiedniego dla Państwa urządzenia, wedle zapotrzebowania i rodzaju działalności.

Zapraszamy do kontaktu
Siedziba:
PROMUS Katowice Sp. z o.o.
ul. Społeczna 8A
PL 41-214 Sosnowiec
+48 32 70 69 500+48 32 25 10 031info@promuskatowice.pl
Oddział:
PROMUS Katowice
organizačni slożka
ul. Průmyslova 830
CZ 293-06 Kosmonosy
+420 326 711 500promus@promus.cz
Polityka prywatnościArtykuły
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by IKR.
menuchevron-down