flaga polskiflaga anglii
MENU
flaga polskiflaga anglii
MENU
Konstrukcje stalowe

Wykonanie konstrukcji stalowych

PROMUS Katowice to również producent konstrukcji stalowych z wieloletnim doświadczeniem. Długoletnia działalność na rynku pozwoliła na świadczenie kompleksowych usług: począwszy od projektowania, poprzez produkcję, a na montażu konstrukcji stalowych kończąc.

Jedną z naszych specjalności są konstrukcje stalowe. Swoim działaniem obejmujemy nie tylko Śląsk czy Polskę – prace prowadzimy w licznych lokalizacjach w całej Europie.

Oferujemy kompleksowe usługi związane z urządzeniami transportu wewnętrznego oraz przygotowaniem konstrukcji wsporczych. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem w branży, co pozwala realizować zarówno małe, jak i duże przedsięwzięcia inwestycyjne.

Konstrukcje stalowe, które tworzymy to:

  • konstrukcje wsporcze pod przenośniki
  • podesty pod urządzenia,
  • podesty obsługowe,
  • podsiatkowania wraz z konstrukcją stalową rusztu dolnego i górnego linii technologicznych,
  • schody, drabiny i poręcze,
  • ogrodzenia zabezpieczające,
  • łączniki między obiektami.

Konstrukcje stalowe – wykonanie i montaż

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem konstrukcji stalowych, począwszy od fazy projektowej, przez produkcję, montaż i obsługę posprzedażową. Wszystkie elementy powstają w naszym zaawansowanym parku maszynowym, na który składają się między innymi: frezarki, prasy, krawędziowe, wycinarki laserowe. Podczas pracy uwzględniamy normy PN, EN i ISO oraz uwagi klientów, o ile te sugestie nie kłócą się z normami oraz obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.

Hale stalowe

Podczas wykonania konstrukcji stalowych, elementy spawamy najnowocześniejszymi  metodami – w osłonie gazów ochronnych, elektrodami otulonymi oraz łukiem krytym pod topnikiem. Poszczególne elementy zabezpieczamy warstwami antykorozyjnymi lub za pomocą śrutowania bądź czyszczenia mikrogranulkami. Wszystko po to, by każdy element zyskał najwyższą możliwą trwałość.

Gotowe elementy są transportowane na miejsce budowy specjalnymi pojazdami, które gwarantują zabezpieczenie ładunku, a na miejscu nasze ekipy montażowe zajmują się dokładną instalacją konstrukcji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług, a w razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi specjaliści chętnie udzielą rzeczowych informacji oraz pomogą w podjęciu decyzji.

Korzyści wynikające z powstawania konstrukcji stalowych na Śląsku

Stal to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych z kilku powodów. Przede wszystkim stop żelaza z węglem wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością. Właśnie dlatego stał się podstawowym materiałem przy wznoszeniu większości hal. Jeśli chodzi o konstrukcje stalowe Śląsk może liczyć na usługi profesjonalistów, którzy korzystają wyłącznie ze sprawdzonych surowców. Stosowany przez nas stop ma najwyższą wartość wytrzymałości ze wszystkich dostępnych na rynku. W efekcie wykonujemy wyjątkowo trwałe konstrukcje stalowe Śląskie województwo skorzystało już z naszej pomocy przy tworzeniu podestów obsługowych, ogrodów zabezpieczających, hal oraz wielu innych. Co istotne, konstrukcje te charakteryzują się wysoką stabilnością.

W kwestii takiej, jak hale stalowe śląskie województwo to miejsce, gdzie istotne znaczenie mają również pozostałe zalety surowca. Materiał cechuje wysoka sprężystość, co ma znaczenie przy wznoszeniu wysokich budowli. Nadaje się do bezproblemowego przenoszenia bez obawy o pokruszenie, a przy okazji wytrzymuje naprężenia czy napięcia. W praktyce mogą powstać stabilne, bardzo wysokie hale stalowe. Katowice od dziesięcioleci stawiają właśnie na takie rozwiązania, dzięki czemu krajobraz miasta należy do jednych z najnowocześniejszych w kraju.

Poza tym, stal może udźwignąć ładunek nawet o dużej masie, mimo własnej, stosunkowo niewielkiej wagi. Jest lekka, a przy tym stabilna i wytrzymała. To sprawia, że dzięki niej może powstać estetyczna i odporna na czynniki zewnętrzne konstrukcja stalowa Śląskie województwo nie bez powodu zdecydowało się masowo wykorzystać ten stop w budownictwie.

Warto też pamiętać, że w przypadku uszkodzenia konstrukcji wykonanej ze stali, można ją w prosty i tani sposób naprawić, wymieniając poszczególne elementy.

Tworzenie konstrukcji stalowych wykonanie i montaż

Wykonanie konstrukcji stalowych to wieloetapowe zadanie. Wymaga dobrego przygotowania oraz precyzyjnego zaplanowania kolejnych działań. Przed przystąpieniem do pracy zbieramy jak najwięcej informacji od naszego klienta. Następnie ustalamy, jaką geometrię mają obrać konstrukcje stalowe. Katowice to obszar, w którym znajduje się wiele naszych realizacji odpowiadających na indywidualne wymagania przedsiębiorców.

W dalszej kolejności dobieramy (m.in. pod kątem wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie) profile do elementów konstrukcyjnych hal stalowych na Śląsku. Część projektów wymaga użycia przekrojów złożonych. Po wybraniu odpowiednich komponentów zaczynamy obliczanie połączeń. Korzystamy przy tym z profesjonalnych programów, które dają bardzo precyzyjne wyniki. Dzięki temu do wykonania konstrukcji stalowych w Katowicach wykorzystujemy właściwe, wysokiej klasy elementy.

Niemal wszystkie elementy konstrukcji stalowych są prefabrykowane, co ogranicza czas konieczny do ich wyprodukowania na potrzeby konkretnej inwestycji. Dokładamy wszelkich starań, aby klienci nie czekali zbyt długo na realizację. Jeśli jednak wzniesienie konstrukcji stalowych na Śląsku wymaga zastosowania nietypowych elementów, zajmujemy się tym w naszym rozbudowanym parku maszynowym. W jedynie niewielkim stopniu wydłuża to termin wykonania zlecenia, co zawsze uwzględniamy przy ustalaniu dat.

Stabilne konstrukcje stalowe wykonanie i montaż

Wśród wytwarzanych przez nas komponentów warto wymienić rygle, dźwigary (blachownicowe i kratownicowe), cięgna, słupy czy stężenia. Znajdują one swoje zastosowanie w konstrukcji stalowej typu wieża, maszt, hala produkcyjna czy magazynowa, a nawet blok energetyczny oraz pomost technologiczny. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie zrealizować każdy z tych projektów. Na dodatek możemy wprowadzić do istniejących konstrukcji szereg zmian dzięki stworzonym przez nas częściom dodatkowym.

Wznoszone hale stalowe w Katowicach spełniają wszystkie normy europejskie. Nie stosujemy żadnych półśrodków, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą możliwą jakość wykonania, o czym przekonało się już wielu partnerów biznesowych na Śląsku i w innych regionach kraju.

Zapraszamy do kontaktu
Siedziba:
PROMUS Katowice Sp. z o.o.
ul. Społeczna 8A
PL 41-214 Sosnowiec
+48 32 70 69 500+48 32 25 10 031info@promuskatowice.pl
Oddział:
PROMUS Katowice
organizačni slożka
ul. Průmyslova 830
CZ 293-06 Kosmonosy
+420 326 711 500promus@promus.cz
Polityka prywatnościArtykuły
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by IKR.
menuchevron-down