Projektowanie wind przemysłowych – dlaczego jest tak ważne

Windy przemysłowe to popularne urządzenia transportu bliskiego. Wykorzystuje się je w obiektach o dużej kubaturze, w których istnieje potrzeba przenoszenia ładunków w kierunku góra-dół. Windy przemysłowe stanowią uzupełnienie lub alternatywę dla takich urządzeń transportowych, jak wózki widłowe, podnośniki koszowe czy podesty nożycowe.

Jednym z najważniejszych etapów realizacji takiej inwestycji w zakładzie jest wykonanie projektu instalacji transportu pionowego. Projektowanie wind przemysłowych to jedna ze specjalizacji spółki PROMUS Katowice. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego jest to tak ważny proces, który należy powierzyć ekspertom.

Projekt musi zostać poprzedzony szczegółową analizą potrzeb zamawiającego

Wbrew pozorom projektowanie nie jest pierwszym etapem realizacji inwestycji. Poprzedza je doradztwo techniczne na rzecz zamawiającego, w ramach którego eksperci dokładnie poznają oczekiwania klienta i analizują specyfikę jego zakładu. Konieczne jest poznanie danego środowiska pod kątem m.in. dostępnych instalacji, ewentualnych przeszkód architektonicznych itd.

Dopiero po tej analizie, gdy dysponujemy już niezbędnymi informacjami i danymi inżynierskimi, możemy przystąpić do projektowania wind przemysłowych, czy też dowolnych innych elementów systemu transportu wewnętrznego.

Projektowanie wind przemysłowych pozwala uwzględnić wszystkie kluczowe aspekty

Brak projektu to jeden z największych błędów, jakie można popełnić na etapie realizacji inwestycji. Projektowanie to złożony, długotrwały proces, jednak poświęcony na nie czas zawsze się zwróci. Dzięki szczegółowemu projektowi mamy pewność, że winda przemysłowa zostanie wykonana dokładnie tak, jak tego oczekuje zamawiający.

Jeszcze na etapie realizacji projektu można wprowadzić różne zmiany, dzięki którym winda będzie perfekcyjnie dopasowana do konkretnego zakładu.

Wyeliminowanie potencjalnych problemów na etapie montażu

Podstawowym argumentem przemawiającym za zainwestowaniem w usługę projektowania windy przemysłowej jest to, że dzięki projektowi montaż już wyprodukowanej windy będzie wyłącznie formalnością.

Projekt pozwala uniknąć bardzo kłopotliwych sytuacji, kiedy to np. poszczególne elementy windy jednak nie mieszczą się w wyznaczonym miejscu, wchodzą w konflikt z instalacjami czy innymi urządzeniami już wykorzystywanymi w danym pomieszczeniu.

Gwarantowana funkcjonalność windy przemysłowej

Najważniejszym powodem, dla którego wykonuje się projekt windy przemysłowej, jest upewnienie się, że wyprodukowana, dostarczona i zamontowana winda rzeczywiście wpisuje się w oczekiwania zamawiającego.

Na etapie projektowania można np. uwzględnić specyficzne potrzeby zakładu, zastosować konkretne systemy poziomowania czy technologie zwiększające bezpieczeństwo korzystania z windy. W efekcie konstrukcja będzie od razu gotowa do użytkowania i natychmiast poprawi komfort oraz bezpieczeństwo pracy w zakładzie.

Zapraszamy do skorzystania z usług PROMUS Katowice

PROMUS Katowice to spółka, która od ponad 30 lat dostarcza najlepsze rozwiązania w dziedzinie zautomatyzowanych systemów dla przemysłu. Specjalizujemy się w projektowaniu, tworzeniu i integrowaniu rozwiązań technologicznych, które realnie poprawiają wydajność pracy i tym samym umożliwiają naszym klientom zachowanie konkurencyjności.

Nasz zespół, obecnie liczący już ponad 220 pracowników, realizuje nawet najbardziej wymagające projekty na rzecz klientów w 11 krajach. Obsługujemy zakłady z branży automotive, meblowej i przemysłowej, gwarantując najwyższą jakość produkcji i wdrożenia zamówionych rozwiązań – w tym wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługą projektowania wind przemysłowych oraz kompleksową realizacją inwestycji, wraz z produkcją, dostarczeniem, montażem i uruchomieniem windy w Państwa zakładzie, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Doradcy PROMUS Katowice odpowiedzą na Państwa pytania i przedstawią wstępną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Zachęcamy również do lektury innego artykułu, w którym wyjaśniamy, na czym polega poprawny montaż wind przemysłowych.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.