Montaż stołów obrotowych. Komu go powierzyć? Kiedy warto postawić na te urządzenia trasportowe ?

Stoły obrotowe są popularnymi urządzeniami wchodzącymi w skład systemów transportu wewnętrznego. Ich zaletą jest uniwersalność, co pozwala dopasować stół do potrzeb różnych zakładów produkcyjnych. Coraz więcej przedsiębiorstw inwestujących w automatyzację procesu przenoszenia ładunków rozważa montaż stołów obrotowych. W naszym artykule wyjaśniamy, kiedy warto się na to zdecydować oraz podpowiadamy, komu należy powierzyć zadanie dostarczenia i zamontowania stołów na terenie zakładu.

Czym są stoły obrotowe?

Stoły obrotowe są to urządzenia transportowe, które pełnią bardzo ważną funkcję w zautomatyzowanych systemach transportu bliskiego. Stosuje się je w różnych sektorach przemysłu. Najważniejszym elementem stołu jest rama obracająca, czasem wraz z dodatkowym torem jezdnym.

Rama stołu obrotowego jest napędzana silnikiem elektrycznym – jej prędkość obrotowa dostosowuje się do wydajności konkretnej linii produkcyjnej, aby zapewnić płynny przepływ produktów.

Element transportujący (np. przenośnik rolkowy) umieszcza się na konstrukcji nośnej wykonanej z profili (obrotowa rama). Za jego podparcie odpowiadają ślizgi tworzywowe lub inne elementy obrotowe, jak rolki kulowe, rolki wielokierunkowe czy całe zestawy kołowe.

Dopuszczalne obciążenie stołu dopasowuje się do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy – zwykle produkowane przez PROMUS Katowice stoły obrotowe posiadają nośność od kilkudziesięciu kilogramów do kilku ton. Gabaryty elementu transportowanego najczęściej wahają się od 1,0 m do 6,0 m.

Zastosowanie stołów obrotowych

Stoły obrotowe wykorzystuje się do zmiany kierunku ruchu poziomego towaru transportowanego na paletach, skidach, a jeżeli technologia na to pozwala, samodzielnie bez elementu podpierającego.

Stoły obrotowe są elementem linii produkcyjnej opartej na przenośnikach rolkowych lub łańcuchowych. Ich ilość, w całej instalacji, jest nieograniczona i zwykle wynika ona w trakcie integracji linii technologicznej z istniejącymi maszynami w konkretnym zakładzie.

Stoły obrotowe mają zastosowanie w większości sektorów przemysłu. Nie stosujemy ich jedynie w transporcie materiałów sypkich.

Montaż stołów obrotowych należy powierzyć ekspertom

Decydując się na uzupełnienie systemu transportu wewnętrznego o stoły obrotowe, warto zacząć od nawiązania kontaktu z producentem takich urządzeń. Kluczowe znaczenie ma prawidłowe dobranie konstrukcji stołów do realnych potrzeb danego przedsiębiorstwa, specyfiki jego pracy oraz rodzaju transportowanych towarów.

Mogą Państwo liczyć na kompleksowe, profesjonalne wsparcie PROMUS Katowice. Jesteśmy czołowym producentem linii transportowych i składających się na nie urządzeń.

Wyróżniamy się realizacją inwestycji Klientów w systemy transportujące w zakresie „pod klucz”, wraz z przeszkoleniem załogi, a także obejmując instalację serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

PROMUS Katowice to ponad 30 lat doświadczenia, setki zrealizowanych projektów, w tym na rzecz największych podmiotów w kluczowych sektorach przemysłu (m.in. w branży automotive czy meblowej), ponad 200 pracowników i obecność na 11 światowych rynkach. Jesteśmy godnym zaufania partnerem.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami PROMUS Katowice, którzy przygotują dla Państwa indywidualną ofertę na produkcję i montaż stołów obrotowych w Państwa zakładzie. Radzimy sobie z nawet największymi wyzwaniami, gwarantując bardzo wysoką jakość realizacji i pełną satysfakcję Klienta.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów poradnikowych na naszej stronie internetowej, w których m.in. przybliżamy zasadę działania i zastosowanie wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych, a także wyjaśniamy, w jaki sposób automatyzacja transportu technologicznego może się przyczynić do zredukowania kosztów zarządzania magazynem.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.