Ekologiczne systemy transportowe – dlaczego warto w nie inwestować

Podstawowym celem, dla którego przedsiębiorstwa decydują się na inwestycję w zautomatyzowane linie transportowe, jest chęć zwiększenia dostępności linii, optymalizacja kosztów, wyeliminowanie błędów przy kompletowaniu produktów oraz podwyższenie efektywności pracy zakładu. Coraz większe znaczenie dla przedsiębiorców mają jednak także kwestie związane z ochroną środowiska, co jest nierozerwalnie związane z kosztami produkcji. W PROMUS Katowice zauważamy rosnące zainteresowanie ekologicznymi systemami transportowymi. W naszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto w nie inwestować.

Czym są ekologiczne systemy transportowe?

Transport wewnętrzny musi być przede wszystkim niezakłócony. Dlatego przedsiębiorstwa inwestują w rozwiązania zapewniające ciągłość produkcji i maksymalną dostępność linii transportowej. Zautomatyzowany transport bliski ma bezpośredni wpływ na wydajność zakładu.

Trzeba natomiast zauważyć, że zrobotyzowane linie transportowe stanowią kolejny element energochłonny znajdujący się na terenie zakładu. Do ich zasilania potrzebny jest prąd, którego cena już dziś jest bardzo wysoka. Dodatkowo energia elektryczna w Polsce w większości pochodzi ze spalania paliw kopalnych, co ma niewiele wspólnego z ekologią.

Dlatego producenci dążą do tego, aby dostarczać swoim klientom ekologiczne systemy transportowe, w których m.in. stosuje się energooszczędne silniki, falowniki oraz motoreduktory w najwyższej klasie energooszczędności. Takie rozwiązania są dziś standardem w liniach transportowych wdrażanych przez zespół PROMUS Katowice.

Ochrona środowiska to bezcenne korzyści wizerunkowe dla przedsiębiorstwa

Liczne badania pokazują, że współcześni konsumenci, zwłaszcza millenialsi i osoby urodzone już w XXI wieku, oczekują od marek czegoś więcej niż tylko dobrej ceny i solidnej jakości. Dziś atrakcyjna marka musi być zaangażowana społecznie i ekologicznie. Dotyczy to również przedsiębiorstw produkcyjnych, w tym koncernów motoryzacyjnych, które jako jedne z pierwszych zaczęły wdrażać w swoich zakładach ekologiczne systemy transportowe.

Ograniczenie negatywnego wpływu produkcji na środowisko jest zatem odpowiedzią na oczekiwania konsumenckie, a tym samym stanowi bardzo ważne działanie wizerunkowe, uatrakcyjniające markę przedsiębiorstwa. Nabiera to szczególnego znaczenia w dobie kryzysu energetycznego wywołanego wojną na w Ukrainie.

Ekologicznie = ekonomicznie

Inwestycja w ekologiczne systemy transportowe przynosi przedsiębiorstwu nie tylko wizerunkowe, ale również wymierne korzyści. Stosowanie energooszczędnych technologii w dziedzinie transportu wewnętrznego to gwarancja obniżenia zużycia prądu energii elektrycznej, a tym samym ogólnych kosztów funkcjonowania zakładu.

Biorąc pod uwagę bardzo wysokie ceny energii dla przemysłu i brak perspektywy poprawy tej sytuacji (wręcz przeciwnie – prąd będzie ona dalej drożeć), zainwestowanie w energooszczędne, ekologiczne systemy transportowe wydaje się być bardzo rozsądne również pod kątem czysto biznesowym.

Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniami PROMUS Katowice

PROMUS Katowice to czołowy dostawca technologii z zakresu systemów transportu wewnętrznego. Nasze rozwiązania doskonale sprawdzają się w zakładach przemysłowych z wielu branż, w tym automotive czy meblarskiej.

Specjalizujemy się w kompleksowym wdrażaniu linii transportowych opartych o takie urządzenia, jak windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe, przenośniki, przesuwnice, stoły obrotowe, obrotnice, sztaplarki, stoły podnoszone, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego.

Dobierając konkretne technologie dla zakładu klienta zwracamy baczną uwagę na koszty wdrożenia, kwestie związane z ochroną środowiska, jak również późniejsze koszty operacyjne. Zapewniamy kompleksową opiekę biura konstrukcyjnego na każdym etapie realizacji inwestycji: od projektu, przez wykonawstwo, montaż, uruchomienie, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny linii transportowej.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy przygotują dla Państwa indywidualną, niezobowiązującą ofertę współpracy.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.