Automatyczne systemy załadunku

Automatyczne systemy załadunku – duże wsparcie w procesach produkcyjnych.

Automatyczne systemy załadunku towarów, półproduktów czy surowców to coraz częstszy widok w dużych zakładach produkcyjnych. Na podobną inwestycję chętnie decydują się również małe i średnie przedsiębiorstwa, które widzą w tym szansę na realne usprawnienie swojej działalności i tym samym zwiększenie jej wydajności. Co warto wiedzieć o takich systemach? Kiedy szczególnie opłaca się je stosować? Jak wdrożyć takie rozwiązanie w zakładzie? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym są automatyczne systemy załadunku?

Mówimy tutaj o kompleksowych instalacjach opartych na konstrukcjach stalowych i specjalistycznych urządzeniach przystosowanych do automatycznego przenoszenia różnych przedmiotów, towarów, surowców etc. Znajdują one zastosowanie w przemyśle, rolnictwie, branży budowlanej, górniczej czy w przetwórstwie spożywczym.

Dzięki automatyzacji procesu załadunku przedsiębiorstwo oszczędza mnóstwo czasu oraz zasobów ludzkich, mogąc spożytkować je na inne działania – na przykład przenieść część obsady magazynu na stanowiska produkcyjne. Tym samym automatyczne systemy załadunku mają bezpośrednie przełożenie na zwiększenie wydajności zakładu, minimalizując przy tym ryzyko wypadków, odciążając pracowników i podnosząc bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Przykładowa instalacja

Każdy automatyczny system załadunku może się składać z zupełnie innych elementów – celem jest dopasowanie instalacji do potrzeb i specyfiki konkretnego przedsiębiorstwa. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest system oparty na przenośnikach taśmowych.

Przenośniki taśmowe umożliwiają transportowanie różnych materiałów na znaczne odległości. Znakomicie sprawdzają się w przedsiębiorstwach produkcyjnych, na placach budowy, w hurtowniach czy w kopalniach. Taki taśmociąg charakteryzuje się nie tylko bezobsługowością, ale także dużą wytrzymałością i niskimi kosztami eksploatacji.

Dla kogo?

Automatyczne systemy załadunku to znakomite rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorstw, które dziś poświęcają dużo zasobów na potrzeby transportu wewnętrznego towarów.

Jeśli w Państwa zakładzie załadunek i przenoszenie różnych towarów odbywają się ręcznie lub z wykorzystaniem wózków widłowych, to jest to obszar, w którym należy szukać rezerw mocy produkcyjnych. Jest to wyjątkowo ważne, jeśli za załadunek i rozładunek towarów odpowiadają pracownicy (o których coraz trudniej), a urlopy czy zwolnienia chorobowe dezorganizują pracę zakładu.

Systemy automatycznego załadunku są wyjątkowo dobrą inwestycją dla dużych przedsiębiorstw, dysponujących rozległym zapleczem produkcyjnym i magazynowym, w których towary i inne produkty są transportowane na znaczne odległości.

Od czego zacząć inwestycję w automatyczne systemy załadunku?

Wiedząc, że taki system sprawdzi się w danym przedsiębiorstwie i pozwoli mu zwiększyć produktywność, warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiedniego wykonawcę. Pamiętajmy, że w przypadku automatycznych systemów załadunku nie ma uniwersalnych rozwiązań. Instalacja powinna zostać zaprojektowana stricte pod kątem specyfiki konkretnego zakładu, uwzględniając m.in. ilość dostępnego miejsca oraz rodzaj przenoszonych ładunków.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z PROMUS Katowice. Nasza spółka od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie kompletnych systemów transportu wewnętrznego na potrzeby przemysłu.

Wyróżnia nas kompleksowa opieka nad klientem. Zapewniamy zarówno fachowe doradztwo, jak i samodzielne zaprojektowanie systemu, produkcję poszczególnych elementów, transport na miejsce, montaż, uruchomienie i przeszkolenie pracowników. Oczywiście cała instalacja zostaje objęta naszym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Są Państwo zainteresowani inwestycją w automatyczne systemy załadunku? Już teraz zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i do bezpośredniego kontaktu. Doradcy PROMUS Katowice odpowiedzą na Państwa pytania i wstępnie zaproponują najlepsze rozwiązania dostępne w Państwa budżecie.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.