Windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe – dlaczego warto postawić na Promus Katowice?

Windy przemysłowe – dwusłupowe i czterosłupowe. Dlaczego warto postawić na PROMUS Katowice?

Windy przemysłowe są podstawowymi elementami systemu transportu wewnętrznego. Stosuje się je w przedsiębiorstwach posiadających własne zaplecze produkcyjne i magazynowe. Ułatwiają one przenoszenie towarów w kierunku pionowym. W ofercie PROMUS Katowice znajdą Państwo m.in. windy przemysłowe dwusłupowe i czterosłupowe. Jako producent tych rozwiązań gwarantujemy ich najwyższą jakość oraz perfekcyjne dopasowanie do potrzeb klienta. W naszym artykule przybliżamy temat wind przemysłowych oraz wyjaśniamy, dlaczego warto je zamówić właśnie w naszej firmie.

Czym są windy przemysłowe?

Windy przemysłowe są urządzeniami podnoszącymi stosowanymi w systemach linii transportu wewnętrznego. To nic innego, jak platformy poruszające się po specjalnych prowadnicach, umożliwiające przenoszenie różnych ładunków w kierunku góra-dół.

Nietrudno się domyślić, że takie windy mają zastosowanie w zakładach wielopoziomowych – pozwalają szybko i bez wysiłku przetransportować ładunek pomiędzy dowolnymi poziomami. Windy przemysłowe stosuje się przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkcyjnych i magazynach – wszędzie, gdzie stosowane są przenośniki.

Jak to działa?

W zależności od tego, na jaką windę przemysłową ostatecznie się zdecydujemy, transport towarów będzie się odbywać wewnątrz specjalnego szybu lub na zewnątrz, na specjalnej konstrukcji stalowej. Windy są wyposażone w systemowe ogrodzenie, co eliminuje ryzyko wypadków w trakcie działania urządzenia (nikt niepowołany nie może się dostać w pobliże przestrzeni roboczej windy). Po otwarciu drzwi ogrodzenia winda automatycznie się zatrzymuje – jest to standardowe zabezpieczenie stosowane w systemach transportu przemysłowego dostarczanych przez PROMUS Katowice.

Dodatkowo wyposażamy nasze windy w mechanizm blokujący na pozycji – uniemożliwia to zmianę położenia platformy w momencie załadunku lub rozładunku towarów, przedłużając tym samym trwałość windy i jej osprzętu oraz zwiększając bezpieczeństwo ładunków i ludzi.

Windy przemysłowe PROMUS Katowice są bardzo łatwe w obsłudze. Dzięki temu, że mechanizm podnoszenia dla wind jest w pełni otwarty, pracownicy mogą bez problemu zweryfikować stan techniczny urządzenia i dokonać naprawy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z kolei belki demontażowe ułatwiają obsługę i wymianę komponentów z napędu umieszczonego na szczycie windy lub w tzw. plecaku.

Rodzaje wind przemysłowych. Nie tylko dwusłupowe i czterosłupowe

PROMUS Katowice to producent wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych (wybór zależy od masy ładunku oraz sposobu i miejsca zabudowy), ale nie tylko. W naszej ofercie znajdą Państwo także inne urządzenia dźwigowe do transportu wewnętrznego towarów.

Dostarczamy windy przemysłowe:

  • z napędami elektrycznymi połączonymi z falownikami,
  • z różnymi systemami pozycjonowania (czujniki zbliżeniowe, szyny kodowe, system laserowego pomiaru odległości),
  • z układem napędowym umieszczonym w dowolnym miejscu na słupach (są to tzw. windy plecakowe).

Więcej o tym mogą Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej – https://www.promus.katowice.pl/windy-przemyslowe/.

PROMUS Katowice – dostarczamy windy transportowe najwyższej jakości

Naszym atutem jest to, że obejmujemy klienta kompleksową obsługą. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich wind przemysłowych i pozostałych elementów linii transportowych, następnie wykonujemy projekt, wytwarzamy windy i przeprowadzamy montaż. Instalacja elektryczna i elementy służące automatyzacji działania montowane są u klienta w celu uruchomienia produkcji zakładu. Dodatkowo obejmujemy całą naszą usługę serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Jest to niewątpliwie bardzo wygodne z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Gwarantujemy bardzo wysoką jakość dostarczanych wind, ich bezawaryjność i wieloletnią trwałość. Nasze bezkompromisowe podejście w tym zakresie potwierdzają certyfikaty DEKRA oraz TUV SUD.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – odpowiemy na Państwa pytania oraz przedstawimy wstępną, niezobowiązującą ofertę.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.