Sztaplarki do palet – producent Promus Katowice dostarcza rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów

Sztaplarki do palet – producent. PROMUS Katowice dostarcza rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów

Sztaplarka, nazywana również sztaplerem, to szczególnie przydatny element wyposażenia nowoczesnego zaplecza magazynowego. Nie tylko automatyzuje proces układania i rozładowywania towarów umieszczonych na paletach, ale również zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych materiałów i ludzi pracujących w magazynie. Producentem sztaplarek jest PROMUS Katowice. Naszą ofertę kierujemy do tych przedsiębiorstw, które w pierwszej kolejności stawiają na jakość i trwałość posiadanych systemów transportu wewnętrznego.

Sztaplarka jako doskonała alternatywa dla wózka widłowego

W większości zakładów produkcyjnych i przedsiębiorstw dysponujących własnym magazynem wciąż podstawową metodą układania towarów na paletach jest wykorzystywanie do tego celu wózka widłowego. Nie jest to optymalne rozwiązanie.

Po pierwsze: jest bardzo czasochłonne, mocno angażując pracowników, którzy w tym samym czasie mogliby realizować inne zadania. Zawsze: czasochłonne = drogie.

Po drugie: wózek widłowy nie gwarantuje wymaganej precyzji układania palet. Zawsze istnieje tutaj ryzyko nie tylko uszkodzenia samej palety lub regału wysokiego składowania, ale przede wszystkim upadku ładunku ze znacznej wysokości, co już stanowi bezpośrednie zagrożenie dla pracownika i naraża przedsiębiorstwo na poważne straty finansowe.

Każdy z tych problemów można rozwiązać poprzez zaimplementowanie sztaplera. Na ten krok decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, w większości mających opisane wyżej, nieprzyjemne doświadczenia.

Najważniejsze korzyści z posiadania sztaplarki

Sztaplowanie jest elementarną częścią procesu zarządzania magazynem. Warto zatem inwestować w takie rozwiązania, które mają realne przełożenie na zwiększenie wydajności pracy zespołu, obniżenia kosztów, podniesienie poziomu bezpieczeństwa ludzi oraz składowanych towarów. Sztaplarka automatyczna idealnie wpisuje się w ideę robotyzacji, z czego może skorzystać także Państwa przedsiębiorstwo.

Codzienne użytkowanie sztaplarki do palet od producenta bardzo szybko utwierdzi Państwa w przekonaniu, że była to dobra i potrzebna inwestycja. Oto kluczowe korzyści:

  • Znaczna oszczędność czasu – docenią to przede wszystkim te przedsiębiorstwa, które dziś dostrzegają problem nadmiernego zaangażowania pracowników w bieżącą obsługę magazynu i procesu transportu wewnętrznego towarów.
  • Ograniczenie kosztów produkcji – sztapler może pracować w trybie ciągłym, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, nie potrzebując przerwy, urlopów, nie biorąc zwolnień lekarskich i nie oczekując wynagrodzenia za nadgodziny. To inwestycja, która w pewnym momencie z pewnością się zwróci i zacznie nawet na siebie zarabiać.
  • Ograniczenie lub wyeliminowanie strat – wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że musi zaakceptować pewne straty materiałowe wynikające z codziennej pracy magazynu. Tymczasem linie transportowe, których elementem jest sztaplarka do palet, pozwalają znacząco ograniczyć ryzyko uszkodzenia towarów i tym samym uchronić właściciela zakładu przed niepotrzebnymi kosztami. Warto podkreślić, że sztaplarka ściśle współpracuje z przenośnikami (rolkowymi, łańcuchowymi lub panelowymi), które dostarczają oraz odbierają ładunki.

W pełni automatyczna sztaplarka do palet od producenta – PROMUS Katowice

Projektujemy, wykonujemy i instalujemy u Klienta sztaplery idealnie dopasowane do potrzeb Jego konkretnego zakładu. Pewne rozwiązania sprawdzą się w przedsiębiorstwie produkcyjnym, w którym występuje ograniczony przepływ towarów, inne natomiast w magazynie przedsiębiorstwa logistycznego, codziennie przyjmującego i wysyłającego setki palet wypełnionych towarami.

PROMUS Katowice to renomowany producent automatycznych systemów transportu wewnętrznego i ich poszczególnych elementów, w tym sztaplerów. Realizujemy linie transportowe na potrzeby zakładów produkcyjnych czy przedsiębiorstw logistycznych. Co ważne, gwarantujemy kompleksową obsługę klienta przez doświadczony zespół ekspertów: od opracowania koncepcji, przez zaprojektowanie, produkcję, montaż i uruchomienie, aż po serwisowanie maszyn i urządzeń.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produkcji sztaplarek na indywidualne zamówienie, a także do bezpośredniego kontaktu z doradcami PROMUS Katowice.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.