Stoły podnoszone – do czego służą? Jak wykorzystać je do transportu wewnętrznego i nie tylko?

Stoły podnoszone. Do czego służą? Jak wykorzystać je do usprawnienia transportu wewnętrznego i nie tylko?

Automatyzacja transportu wewnętrznego jest zagadnieniem, które budzi coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców – szczególnie właścicieli zakładów produkcyjnych z rozbudowanym zapleczem magazynowym. Przenoszenie towarów w obrębie nawet jednego zakładu generuje spore koszty, dlatego właśnie w tym obszarze warto szukać oszczędności. Na linie transportowe może się składać wiele elementów, w tym przenośniki rolkowe, sztaplery, windy przemysłowe czy stoły podnoszone. I właśnie tym ostatnim poświęcamy kolejny artykuł na naszym blogu.

Krótko o stołach podnoszonych

Stoły podnoszone to konstrukcje, które wyróżniają się uniwersalnością zastosowania. Najczęściej służą za bazę do zabudowania dodatkowym urządzeniem, na przykład przenośnikiem rolkowym, co już pozwala zyskać ważny element systemu transportu wewnętrznego. Wszystko zależy tutaj od potrzeb i specyfiki konkretnego zakładu, jak również od rodzaju transportowanych towarów.

Stoły podnoszone mogą również stanowić samodzielne stanowiska pracy, na przykład na liniach produkcyjnych. Często wykorzystuje się je do montażu precyzyjnych elementów, w tym elektroniki użytkowej. Szybka zmiana wysokości blatu pozwala idealnie dopasować stanowisko do potrzeb konkretnego pracownika, gwarantując tym samym odpowiedni komfort i bezpieczeństwo pracy.

Mechaniczne stoły podnoszone – prostota?

W tego rodzaju stołach zastosowany jest mimośrodowy mechanizm ręcznego lub automatycznego podnoszenia. Z automatycznym sterowaniem, napędzającego stół motoreduktora,  jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj stołu podnoszonego. Jest szybki i bezobsługowy.

Hydrauliczne stoły podnoszone – co trzeba o nich wiedzieć?

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje stołów podnoszonych: mechaniczne, pneumatyczne oraz hydrauliczne. W tym artykule skupiamy się na dwóch ostatnich, które z uwagi na wygodę użytkowania cieszą się największą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw.

Zacznijmy od hydraulicznych stołów podnoszonych. Są to konstrukcje, w których stosuje się specjalny tłok umieszczony w cylindrycznym korpusie. Podczas przesuwu tłoka następuje zmiana wysokości blatu stołu.

Realizujemy nawet bardzo zaawansowane projekty, wymagające perfekcyjnego dopasowania do konkretnego obiektu.

Pneumatyczne stoły podnoszone – co je charakteryzuje?

Pneumatyczne stoły podnoszone stanowią dobrą alternatywę dla wariantu hydraulicznego. W tym przypadku mechanizm umożliwiający zmianę wysokości blatu składa się ze specjalnych poduszek wypełnionych sprężonym powietrzem. Manipulowanie ilością powietrza powoduje wytwarzanie energii mechanicznej i tym samym podwyższanie lub obniżanie stołu, w zależności od aktualnych potrzeb.

Projektujemy i produkujemy stoły podnoszone na potrzeby przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów przemysłu, w tym zakładów produkcyjnych, centrów montażowych, przedsiębiorstw logistycznych etc.

PROMUS Katowice – producent stołów podnoszonych do profesjonalnych zastosowań

Stoły podnoszone stanowią bardzo ważny element kompletnego systemu transportu wewnętrznego. Ich ogromną zaletą jest to, że można je swobodnie dopasować do specyfiki zakładu i poszczególnych stanowisk pracy oraz modernizować wraz ze zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorstwa – na przykład po zmianie profilu działalności, wprowadzeniu do oferty nowych produktów itd.

Stoły podnoszone PROMUS Katowice to konstrukcje bardzo dobrej jakości, dostępne w atrakcyjnej cenie. Gwarantujemy wysoką sprawność stołów oraz ich wieloletnią trwałość – korzystamy wyłącznie z najlepszych materiałów konstrukcyjnych.

Jako jeden z nielicznych producentów odpowiadamy za każdy etap realizacji zamówienia: od opracowania koncepcji linii transportowej z udziałem stołów mechanicznych, hydraulicznych, czy pneumatycznych, przez wykonanie projektu, produkcję, montaż, uruchomienie, przeszkolenie załogi oraz późniejszy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą stołów podnoszonych PROMUS Katowice oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi ekspertami – służymy Państwu fachowym doradztwem.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.