Promus Katowice – renomowany producent stołów podnoszonych

Stoły podnoszone to konstrukcje, które wyróżnia uniwersalność zastosowania. Doskonale sprawdzają się w wielu sektorach przemysłu, stanowiąc ważny element systemu transportu wewnętrznego lub linii produkcyjnej. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów tych konstrukcji, przy czym szczególną uwagę warto zwrócić na stoły z mechanicznym mechanizmem podnoszenia. PROMUS Katowice to czołowy producent mechanicznych stołów podnoszonych. W kolejnym artykule krótko omawiamy specyfikę tych urządzeń.

Czym są stoły podnoszone?

Podstawową funkcją stołów podnoszonych jest możliwość zabudowania ich innym urządzeniem, najczęściej przenośnikiem rolkowym lub łańcuchowych, w zależności od rodzaju transportowanego ładunku.

Stoły podnoszone są wyposażone w mechanizm podnoszenia i opuszczania, dzięki czemu można łatwo i szybko zmienić wysokość blatu, tym samym dopasowując linię transportową do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Stoły podnoszone często wykorzystuje się również na indywidualnych stanowiskach roboczych (tzw. stoły stanowiskowe). Mechanizm podnoszenia idealnie wpisuje się w potrzeby osób wykonujących prace montażowe, segregujących towary, pakujących je do kartonów etc.

Stoły podnoszone dzielimy na trzy podstawowe kategorie, czyli:

  • Stoły pneumatyczne.
  • Stoły hydrauliczne.
  • Stoły mechaniczne.


Tym razem skupimy się na tych ostatnich, jednocześnie zapraszając do lektury innego artykułu, w którym szerzej omawiamy specyfikę i zakres zastosowania stołów podnoszonych.

Co wyróżnia mechaniczne stoły podnoszone?

Mechaniczne stoły podnoszone to konstrukcje, w których zastosowano mimośrodowy lub nożycowy mechanizm podnoszenia. Może to być zarówno mechanizm obsługiwany ręcznie, jak i pracujący automatycznie (z wykorzystaniem motoreduktora).

Stoły zauważalnie poprawiają ergonomię, jak i wydajność pracy. Umożliwiają łatwe podniesienie towaru na wysokość roboczą. Stoły z mechanicznym, automatycznym sterowaniem, są najbardziej rozpowszechnionymi rodzajami stołów podnoszonych, nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach europejskich.

Mechaniczne stoły podnoszone sprawdzają się w większości sektorów przemysłu, w szczególności w zakładach produkcyjnych, które stawiają na automatyzację, a także w szeroko rozumianej logistyce magazynowej. Mechanizm podnoszenia umożliwia szybką zmianę wysokości stołu w zależności od aktualnych potrzeb, co z kolei pozwala bez większych problemów dopasować np. linię transportową do rodzaju przenoszonych ładunków.

Warto dodać, że mechaniczne stoły podnoszone charakteryzuje wysoka trwałość, bezobsługowość, szybkość działania i niezawodność. Są przystosowane do przenoszenia ładunków o znacznej masie. Znakomicie sprawdzają się na stanowiskach roboczych.

Zapraszamy do współpracy z PROMUS Katowice

PROMUS Katowice to czołowy producent zaawansowanych technologii transportu bliskiego. Specjalizujemy się w projektowaniu, tworzeniu i integrowaniu systemów transportowych na potrzeby przemysłu, w tym branży automotive i meblowej. Nasza spółka m.in. odpowiadała za budowę linii transportowej do przenoszenia palet z siedzeniami dla fabryki modelu samochodu AUDI E-TRON w Brukseli.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i wysoce wykwalifikowanej kadrze inżynieryjnej, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym wyzwaniom oraz bezbłędnie rozpoznać oczekiwania klientów. Zapewniamy kompleksową realizację inwestycji: od doradztwa technicznego, przez projektowanie, produkcję, montaż, uruchomienie i przeszkolenie załogi, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń.

Nasza spółka to nie tylko producent stołów podnoszonych, ale również szeregu innych konstrukcji wchodzących w skład systemów transportu wewnętrznego: wind przemysłowych, przenośników, sztaplerów magazynowych, naczep samozaładowczych, wózków samobieżnych czy stacji dokowania automatycznego.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami technicznymi, którzy przygotują dla Państwa indywidualną ofertę współpracy z PROMUS Katowice.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Optymalizacja produkcji poprzez automatyzację: Klucz do efektywności i zwiększenia wydajności

Optymalizacja procesów produkcji odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu, że zasoby – ludzkie, materialne i finansowe – są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób. Przez minimalizację marnotrawstwa i maksymalizację wydajności, firmy mogą nie tylko zredukować swoje koszty operacyjne, ale także zwiększyć przepustowość produkcji i skrócić czas realizacji zamówień.

Sprawdź szczcegóły

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.