Jak wybrać odpowiedni system transportu wewnętrznego dla Twojego przedsiębiorstwa?

Systemy transportu wewnętrznego stanowią niezbędny element wyposażenia każdego nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Automatyzacja przemysłu jest procesem, który pozwala znacząco zwiększyć wydajność, przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów stałych oraz rozwiązaniu problemu niedostatecznej liczby pracowników. Dużym krokiem w tym kierunku jest zainwestowanie w odpowiednie linie technologiczne do transportu bliskiego, np. do przenoszenia towarów z linii produkcyjnej do magazynu.

Pytanie brzmi: jak wybrać odpowiedni system transportu wewnętrznego, który sprawdzi się w konkretnym przedsiębiorstwie? Kilkoma wskazówkami dzielimy się w poradniku przygotowanym przez ekspertów PROMUS Katowice.

Analiza potrzeb przedsiębiorstwa

Punktem wyjścia do wybrania odpowiedniego systemu transportu wewnętrznego jest dokładne przeanalizowanie potrzeb danego przedsiębiorstwa. Należy się zastanowić nad tym, co nie działa w obecnie wykorzystywanym systemie, jakie są oczekiwania przedsiębiorcy (przyspieszenie transportu, odciążenie pracowników, zintegrowanie linii produkcyjnej z magazynem etc.), czy nowa linia transportowa ma być rozwiązaniem docelowym, czy jednym z etapów na drodze do pełnej automatyzacji pracy zakładu itd.

Analizie potrzeb trzeba poświęcić sporo czasu, ponieważ to od wyciągniętych wniosków będzie zależeć kształt przyszłego systemu transportu wewnętrznego – a mówimy tutaj o sporej inwestycji, również na poziomie finansowym.

Skorzystaj z fachowego doradztwa technicznego

Chcąc uniknąć ryzyka błędnego wyboru systemu transportu wewnętrznego, warto zdać się na fachową pomoc ekspertów z tego zakresu. Konsultacja techniczna, w ramach której specjalista wstępnie rozpozna potrzeby klienta i zorientuje się w specyfice jego biznesu, pozwoli wyselekcjonować potencjalnie najlepsze rozwiązania techniczne.

W ramach doradztwa ekspert może zasugerować przedsiębiorcy wybór takiego systemu, który pierwotnie nie był brany pod uwagę, natomiast zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w danym zakładzie – na przykład pozwalając uniknąć przebudowy, zmiany przebiegu instalacji itd.

Doradztwo techniczne jest kluczowym etapem współpracy z PROMUS Katowice. Zawsze rozpoczynamy od zapoznania się z potrzebami naszego klienta, aby na tej podstawie zaproponować optymalną technologię, która sprawdzi się do przenoszenia konkretnych ładunków oraz – co równie ważne – będzie dostępna w budżecie, jakim dysponuje przedsiębiorca.

Specyfika zakładu/środowiska roboczego

Inne rozwiązania zostaną zaproponowane na potrzeby systemu transportu wewnętrznego funkcjonującego w fabryce mebli, samochodów czy w zakładzie zajmującym się obróbką metali, zupełnie inne sprawdzą się w magazynie wysokiego składowania, jeszcze inne w przedsiębiorstwie wydobywczym, które chce zautomatyzować proces przenoszenia urobku.

Przy wyborze konkretnych komponentów systemu trzeba zatem uwzględnić specyfikę danego zakładu, również na poziomie architektury budynku – czy jest to obiekt jedno- czy wielopoziomowy, jak długa ma być droga, którą będą pokonywać ładunki itd.

Zapraszamy do skorzystania z oferty PROMUS Katowice

PROMUS Katowice od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych. Dysponujemy rozbudowanym zespołem inżynierów, którzy realizują zlecenia na rzecz największych podmiotów w swoich branżach – między innymi automotive czy meblowej.

Specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji, montażu i uruchamianiu linii technologicznych, w szczególności na potrzeby automatyzacji transportu wewnętrznego. W naszej ofercie znajdziesz takie rozwiązania, jak przenośniki, windy przemysłowe, przesuwnice, stoły obrotowe i obrotnice, stoły podnoszone, sztaplarki, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi PROMUS Katowice, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązania techniczne wpisujące się w potrzeby Twojego przedsiębiorstwa oraz przedstawią wstępną, niezobowiązującą ofertę realizacji inwestycji.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Optymalizacja produkcji poprzez automatyzację: Klucz do efektywności i zwiększenia wydajności

Optymalizacja procesów produkcji odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu, że zasoby – ludzkie, materialne i finansowe – są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób. Przez minimalizację marnotrawstwa i maksymalizację wydajności, firmy mogą nie tylko zredukować swoje koszty operacyjne, ale także zwiększyć przepustowość produkcji i skrócić czas realizacji zamówień.

Sprawdź szczcegóły

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.