flaga polskiflaga anglii
MENU
flaga polskiflaga anglii
MENU

Hydrauliczne stoły podnoszone – ważny element wyposażenia magazynu i hali produkcyjnej

Stoły podnoszone należą do grupy najchętniej wybieranych elementów systemu transportu wewnętrznego. Korzystają z nich przedsiębiorstwa posiadające własne zaplecze produkcyjne i magazynowe, ale też m.in. warsztaty mechaniczne. Stoły podnośne można również znaleźć w centrach logistycznych. Są to urządzenia o uniwersalnym zastosowaniu, które w znacznym stopniu ułatwiają przenoszenie i załadunek/rozładunek różnego rodzaju towarów.

Stoły podnoszone różnią się nie tylko udźwigiem i wymiarami blatu, ale także zastosowanym mechanizmem. Do najpopularniejszych urządzeń tego typu zaliczymy hydrauliczne stoły podnoszone, stoły pneumatyczne oraz mechaniczne. W tym artykule bliżej przyglądamy się modelom hydraulicznym.

Hydrauliczny mechanizm podnoszenia

Najważniejszą cechą hydraulicznych stołów podnoszonych jest specyficzny mechanizm umożliwiający zmianę wysokości blatu przy dużym jego obciążeniu. W tym przypadku mamy do czynienia z mechanizmem hydraulicznym, wyposażonym w specjalny tłok, który został umieszczony w cylindrycznym korpusie. Podczas przesuwu tłoka w korpusie następuje ruch konstrukcji wsporczej ku górze lub w dół, w zależności od potrzeb.

Do najważniejszych zalet stołów z hydraulicznym mechanizmem podnoszenia zaliczymy:

  • bezawaryjność,
  • najwyższy możliwy do uzyskania udźwig, spośród wszystkich znanych typów stołów podnoszonych,
  • dużą stabilność stołu podczas podnoszenia lub opuszczania, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort pracy.

Do czego przydają się hydrauliczne stoły podnoszone?

Stoły podnoszone bez wątpienia mogą zostać zaliczone do grupy uniwersalnych urządzeń, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie tak w przemyśle, jak i w logistyce magazynowej czy w różnych branżach usługowych.

Takie stoły najczęściej wykorzystuje się do wygodnej obsługi regałów magazynowych w formie alternatywy dla wózka widłowego. Dzięki stołowi podnoszonemu z mechanizmem hydraulicznym można łatwo umieścić na regale ciężki czy ponadwymiarowy ładunek, jak również zdjąć różne przedmioty umieszczone na wyższych półkach regału. Zachowujemy przy tym maksymalną kontrolę nad ładunkiem, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko uszkodzenia towaru.

Hydrauliczne stoły podnoszone często stanowią osobne stanowiska pracy. Są bardzo wygodne, ponieważ zmiana wysokości blatu pozwala na dokładne przystosowanie stanowiska do potrzeb konkretnego pracownika oraz wykonywanej przez niego pracy. Dlatego stoły hydrauliczne widuje się na stanowiskach montażowych czy produkcyjnych.

To warto wiedzieć

Stoły podnoszone mogą zostać ściśle dopasowane do potrzeb zakładu pod kątem nie tylko wymiarów blatu, ale też udźwigu oraz maksymalnej wysokości podnoszenia.

Stoły podnoszone + przenośniki = gotowy pomysł na zautomatyzowaną linię transportową

Ciekawą funkcją stołów podnoszonych jest możliwość zabudowania ich przenośnikami (łańcuchowymi, rolkowymi etc.). W ten sposób zyskujemy ważny element zautomatyzowanego systemu transportu wewnętrznego – na przykład na potrzeby linii produkcyjnej czy centrum logistycznego.

Dzięki funkcji zmiany wysokości blatu stołu możemy idealnie wytyczyć ścieżkę przenoszenia ładunków w zależności od ich specyfiki czy od rodzaju wykonywanych czynności.

Stoły podnoszone PROMUS Katowice – najwyższa jakość w korzystnej cenie

Hydrauliczne stoły podnoszone znajdują się w stałej ofercie PROMUS Katowice. Jesteśmy jednym z najbardziej renomowanych producentów urządzeń niezbędnych do zbudowania kompletnej linii transportowej w obrębie zakładu wraz z konieczną stalową konstrukcją wsporczą.

PROMUS Katowice dostarcza stoły podnośne najwyższej jakości. Wykorzystujemy wyłącznie najlepsze materiały konstrukcyjne, świadcząc również fachowe doradztwo techniczne oraz zapewniając kompleksową obsługę – od projektu, przez produkcję, montaż i uruchomienie, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu oraz do zapoznania się z całą ofertą stołów podnoszonych PROMUS Katowice, obejmującą modele hydrauliczne, pneumatyczne i mechaniczne, spełniające potrzeby przedsiębiorstw z dowolnej branży.

Siedziba:
PROMUS Katowice Sp. z o.o.
ul. Społeczna 8A
PL 41-214 Sosnowiec
+48 32 70 69 500+48 32 25 10 031info@promuskatowice.pl
Oddział:
PROMUS Katowice
organizačni slożka
ul. Průmyslova 830
CZ 293-06 Kosmonosy
+420 326 711 500promus@promus.cz
Polityka prywatnościArtykuły
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright by IKR.
menuchevron-down