Automatyzacja produkcji – elementy niezbędne do podniesienia wydajności przedsiębiorstwa

Automatyzacja produkcji – elementy niezbędne do podniesienia wydajności przedsiębiorstwa

Produkcja przemysłowa w Polsce nadal pędzi z zawrotną prędkością (w kwietniu 2022 roku wzrost wyniósł ponad 17 proc. rok do roku). Ten stan nie potrwa jednak wiecznie. Spodziewane jest wyraźne spowolnienie, na co przedsiębiorstwa produkcyjne powinny być już dziś przygotowane. Najlepszą decyzją biznesową jest inwestowanie w rozwiązania automatyzujące produkcję. Jakie elementy są do tego niezbędne? Wyjaśniamy to w naszym artykule.

Dlaczego warto zainwestować w automatyzację produkcji?

Automatyzacja to słowo-klucz w szeroko rozumianym przemyśle. Trend wspomagania pracowników przez zautomatyzowane linie produkcyjne jest jednym z najważniejszych czynników napędzających światowy wzrost gospodarczy.

Warto przy tym zauważyć, że wbrew niektórym prognozom nie wpłynęło to na spadek zatrudnienia – przedsiębiorstwa wciąż zgłaszają ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Zmienił się natomiast profil pracy, również fizycznej, która w większym stopniu jest dziś oparta na obsłudze maszyn i kontrolowaniu procesu produkcyjnego.

Automatyzacja produkcji przynosi liczne korzyści, spośród których warto wymienić m.in.:

 • znaczące zwiększenie wydajności pracy przedsiębiorstwa,
 • wzrost bezpieczeństwa na terenie zakładu (mniejsza liczba wypadków przy pracy),
 • poprawa warunków pracy pracowników (wyższa satysfakcja z pracy, rzadsze zwolnienia chorobowe),
 • możliwość utrzymania produkcji nawet w czasie urlopów czy braków kadrowych.

Automatyzacja transportu wewnętrznego

Myśląc o automatyzacji produkcji nie możemy zapominać o transporcie wewnętrznym, czyli bardzo ważnej składowej każdego biznesu produkcyjnego. To tutaj przedsiębiorstwa mogą poszukać dużych rezerw i zainwestować w rozwiązania, które zrealizują transport międzyoperacyjny surowców, półproduktów czy towarów, jak również zautomatyzują proces zarządzania magazynem. Dostawcą takich systemów jest PROMUS Katowice.

Elementy pozwalające zautomatyzować produkcję praktycznie od ręki

Przedsiębiorstwa mają dziś do dyspozycji mnóstwo rozwiązań, które rzeczywiście umożliwiają odciążenie czy nawet zastąpienie pracowników, nie tylko na stanowiskach produkcyjnych, ale także magazynowych. Wskazujemy tutaj na wszelkie urządzenia i maszyny wyręczające ludzi m.in. w przenoszeniu towarów oraz układaniu gotowych produktów na regałach.

Korzystając z takich rozwiązań można w znacznym stopniu zautomatyzować linię produkcyjną/montażową lub funkcjonowanie samego magazynu, zwiększając tym samym wydajność zaplecza zakładu.

Producentem elementów automatyzujących produkcję jest PROMUS Katowice. W naszej ofercie znajdą Państwo:

 • przenośniki (rolkowe, śrubowe, taśmowe, wibracyjne, łańcuchowe, kubełkowe, członowo-płytowe),
 • windy przemysłowe,
 • przesuwnice,
 • stoły obrotowe, obrotnice,
 • stoły podnoszone,
 • sztaplarki,
 • naczepy samozaładowcze,
 • stacje dokowania automatycznego.

Dostarczamy profesjonalne rozwiązania na rzecz przedsiębiorstw z różnych sektorów przemysłu, świadcząc również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny kompletnych linii transportowych oraz ich poszczególnych elementów.

Zapraszamy do skorzystania z oferty PROMUS Katowice

PROMUS Katowice to producent systemów transportowych i konstrukcji stalowych. Cieszymy się dużym zaufaniem klientów, którzy doceniają nas za profesjonalizm, fachowe doradztwo oraz bardzo dobrą jakość dostarczanych produktów.

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji linii transportowych na potrzeby m.in. przedsiębiorstw produkcyjnych, logistycznych czy montażowych. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie wymienione w tym artykule elementy automatyzujące proces przenoszenia towarów i surowców w obrębie zakładu i zaplecza magazynowego.

Działamy kompleksowo, odpowiadając za każdy etap realizacji inwestycji: od doradztwa technicznego, przez wykonanie projektu dopasowanego do specyfiki biznesu klienta, przez produkcję, montaż i uruchomienie, aż po serwisowanie gotowej linii transportowej.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i przesyłania zapytań ofertowych w wygodnej dla Państwa formie.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.