Automatyczne systemy transportu wewnętrznego materiałów sypkich

Jesteśmy jednym z liderów w dziedzinie projektowania, produkcji i integracji systemów dla przemysłu. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu potrafimy bezbłędnie zdiagnozować potrzeby naszych klientów i zaproponować takie rozwiązania, które będą mieć realne przełożenie na zyskowność biznesu. Jedną z naszych specjalizacji jest realizowanie projektów z zakresu automatycznych systemów transportu wewnętrznego, które szczególnie dobrze sprawdzają się w procesie transportu, ważenia i magazynowania materiałów sypkich.

Kluczowe elementy systemu transportu wewnętrznego materiałów sypkich

Materiały sypkie, takie jak żwir, piach, urobek z kopalni, tłuczeń, trociny ale też zboże czy produkty spożywcze o niewielkiej granulacji, wymagają specjalnych warunków transportu. Niezależnie od odległości, najlepiej sprawdzają się tutaj systemy przenośników:

  • Taśmowych– jest to przenośnik przemysłowy, który umożliwia automatyczne transportowanie materiałów sypkich na specjalnej taśmie. Minimalizuje to ryzyko utraty towaru w trakcie przenoszenia.
  • Śrubowych– przenośniki śrubowe również bardzo dobrze sprawdzają się do transportowania materiałów sypkich. Ich specyfiką jest to, że ruch ładunku odbywa się za pośrednictwem ruchomej śruby zamontowanej wewnątrz koryta.

Kolejnym elementem systemu są zasobniki dozujące, czyli urządzenia przeznaczone do magazynowania i porcjowania materiałów sypkich. Mówimy tutaj o maszynach, które najczęściej współpracują z przenośnikami ważącymi. Stosuje się je w aplikacjach wymagających bardzo dokładnego przestrzegania receptury, czyli w produktach będącymi mieszankami.

Elementem linii automatycznego transportu wewnętrznego materiałów sypkich są również systemy intralogistyczne (m.in. przenośniki rolkowe czy łańcuchowe, wózki samobieżne, windy przemysłowe, naczepy samozaładowcze i stacje przeładunku automatycznego).

Uzupełnieniem linii transportowej stanowią automatyczne systemy układania towaru na paletach (pozwalające przyspieszyć proces pakowania) oraz automatyczne systemy załadunku, czyli urządzenia współpracujące z pojazdami wyposażonymi w przenośniki (np. naczepami), co bardzo dobrze sprawdza się w przypadku transportowania materiałów sypkich między halą produkcyjną a magazynem gotowych produktów.

W jakich branżach sprawdzają się automatyczne systemy transportu wewnętrznego materiałów sypkich?

Omówione systemy stanowią doskonałą odpowiedź na potrzeby przedsiębiorstw działających w różnych sektorach przemysłu. Szczególnie dobrze sprawdzają się:

  • w przemyśle obróbki drewna,
  • przy produkcji materiałów budowlanych,
  • w przemyśle papierniczym,
  • w sektorze rolniczym,
  • w żwirowniach,

Jeśli specyfiką Państwa biznesu jest pozyskiwanie czy produkowanie materiałów sypkich o dowolnej frakcji, to zachęcamy do rozważenia inwestycji w zautomatyzowany system transportu wewnętrznego. PROMUS Katowice zrealizuje ten projekt w sposób kompleksowy, zapewniając pełne wsparcie na każdym etapie wdrożenia – od doradztwa technicznego, przez projekt, produkcję i montaż, aż po uruchomienie i przeszkolenie.

Dlaczego PROMUS Katowice?

PROMUS Katowice to jeden z najbardziej renomowanych dostawców technologii z zakresu automatyzacji produkcji i transportu wewnątrzzakładowego. Oferujemy rozwiązania najwyższej jakości, spełniające rygorystyczne standardy klientów m.in. z branży automotive czy meblowej.

Wybierając ofertę PROMUS Katowice zapewniają sobie Państwo:

  • brak przestojów w pracy,
  • niską awaryjność systemu,
  • pełne wsparcie techniczne, w tym serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • niskie koszty eksploatacji,
  • perfekcyjne dopasowanie systemu do specyfiki zakładu,
  • opiekę biura konstrukcyjnego w czasie całego okresu użytkowania maszyny,
  • najwyższy poziom bezpieczeństwa,
  • drobiazgową kontrolę jakości, co przekłada się na maksymalną wydajność pracy poszczególnych urządzeń.

Dodatkowo oferujemy możliwość zintegrowania linii transportowej z systemem wymiany danych, co pozwala w pełni zautomatyzować proces przenoszenia towarów w obrębie zakładu.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z doradcami technicznymi PROMUS Katowice.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Optymalizacja produkcji poprzez automatyzację: Klucz do efektywności i zwiększenia wydajności

Optymalizacja procesów produkcji odgrywa zasadniczą rolę w zapewnieniu, że zasoby – ludzkie, materialne i finansowe – są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób. Przez minimalizację marnotrawstwa i maksymalizację wydajności, firmy mogą nie tylko zredukować swoje koszty operacyjne, ale także zwiększyć przepustowość produkcji i skrócić czas realizacji zamówień.

Sprawdź szczcegóły

Zwiększ efektywność i redukuj koszty dzięki nowoczesnej automatyzacji

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Oferujemy darmowy audyt Twojej linii produkcyjnej.